5 najlepszych wtyczek Google Analytics dla WordPressa w 2023 roku

Jak mówi przysłowie, wiedza to potęga. Jeśli chodzi o Twoją stronę internetową, wiedza o użytkownikach może prowadzić do zysków! A co najlepsze, są to całkowicie legalne i legitymacjne informacje dostarczane przez samych użytkowników.

Wyobraź sobie, że wiesz, w jaki sposób ludzie trafiają na Twoją stronę, wtedy mógłbyś dostosować swoje działania marketingowe odpowiednio. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś znał demografię osób odwiedzających Twoją stronę? Wtedy kierowanie się na konkretną grupę odbiorców byłoby znacznie prostsze. Zastanawiasz się kiedykolwiek, który z Twoich blogów radzi sobie lepiej? Czy ta wiedza nie sprawiłaby, że skoncentrowałbyś swoje wysiłki na tym, co działa i co należy zmienić?

Google Analytics to narzędzie, które dostarcza odpowiedzi na te pytania. Google Analytics:

  • Śledzi liczbę odwiedzających Twoją stronę,
  • Pokazuje Ci demografię tych odwiedzających,
  • Śledzi ruch na stronie, informując Cię, w jaki sposób użytkownicy trafiają na Twoją stronę,
  • Informuje Cię, które strony na Twojej witrynie radzą sobie dobrze,
  • Oferuje statystyki w czasie rzeczywistym.

Google Analytics to darmowa usługa, która pozwala na posiadanie aż 100 stron internetowych związanych z Twoim kontem Google. Chociaż nie musisz koniecznie używać wtyczki, aby korzystać z tego na swojej stronie WordPress, korzystanie z niej znacznie ułatwia życie.

Jeśli to brzmi jak coś, co Cię interesuje, a nie wiemy, dlaczego miałoby Cię to nie interesować, to zostań z nami, aby dowiedzieć się, jak możesz zaimplementować to na swojej stronie WordPress z naszym wyborem wtyczek.

Najpierw ustanówmy pewne kryteria dla wtyczek, które zamierzamy wybrać. Szukając wtyczki Google Analytics dla swojej strony WordPress, zwróć uwagę na jej:

  • Łatwość użycia,
  • Kompatybilność z innymi wtyczkami,
  • Wizualną prezentację danych.

Najlepsze wtyczki Google Analytics dla WordPress

MonsterInsights

Ceny zaczynają się od 99,50 USD rocznie.

Bez względu na to, kogo zapytasz, MonsterInsights to zdecydowanie najlepsza wtyczka Google Analytics dla WordPress. Ponad 3 miliony stron internetowych korzysta z tej wtyczki, a jej społeczność rośnie w szybkim tempie.

MonsterInsights jest łatwy w instalacji i oferuje panel Google Analytics wewnątrz panelu WordPress, dzięki czemu nie musisz przełączać się między stronami, aby zobaczyć statystyki. Jego funkcje i różnorodne raporty czynią go trudnym do pobicia. Analityka w czasie rzeczywistym, raporty e-commerce, zgodność z GDPR, raporty rankingów SEO i 100 punktów danych to tylko niektóre z jego godnych uwagi funkcji. Ma wysoką ocenę na WordPress, co świadczy o jego popularności. MonsterInsights pozwala na skonfigurowanie śledzenia strony za pomocą zarówno Universal Analytics, jak i GA4, bez potrzeby znajomości kodowania. Oferuje również integrację z innymi popularnymi wtyczkami, takimi jak Yoast, WooCommerce i WPForms.

ExactMetrics

Ceny zaczynają się od 99,50 USD rocznie.

ExactMetrics to kolejna popularna wtyczka Google Analytics dla WordPress. Dzięki ExactMetrics możesz bez wysiłku dostosować swój kod śledzenia Google i wstawić go na swoją stronę, aby zobaczyć raporty bezpośrednio w panelu WordPress.

Ponad milion użytkowników ufa ExactMetrics, a Ty możesz być kolejnym.

Jednym z głównych atutów jest zgodność z GDPR i CCPA. W przypadku MonsterInsights potrzebujesz dodatkowego dodatku, ale ExactMetrics ma tę funkcję dostępną od razu po zainstalowaniu. Nie ma jednak wątpliwości, że ExactMetrics nie jest tak bogaty w funkcje jak MonsterInsights, niemniej jednak jest to bardzo dobra opcja, która dobrze wykonuje swoje zadanie, a nawet więcej.

Analytify

Plan Premium zaczyna się od 59 USD rocznie.

Podobnie jak w przypadku dwóch najlepszych opcji, Analytify również posiada prosty kreator instalacji, widok statystyk w panelu WordPress oraz możliwość dostosowania kodu śledzenia. Analytify został stworzony przez zaufanego partnera Google, co wiele mówi na jego temat. Być może jedną z najbardziej atrakcyjnych funkcji jest jego 1-kliknięciowy proces uwierzytelniania z konsolą Google.

Jednak jeśli jesteś fanem wizualnego przedstawiania danych, musisz poszukać gdzie indziej, ponieważ Analytify nie oferuje tej funkcji. Pojawiały się również raporty o błędach w tej wtyczce, co oznacza, że musisz samodzielnie zrobić research przed zakupem.

Oprócz tego oferuje przyzwoity zestaw funkcji, podobnych do innych najlepszych wtyczek.

WP Statistics

Zakończymy naszą listę dwiema darmowymi propozycjami. WP Statistics może być darmowy, ale na pewno wystarczy, aby wykonać swoje zadanie. Jest szczególnie przydatny do raportów geograficznych i raportów dotyczących treści. Posiada również panel WordPress do wyświetlania danych, więc nie będziesz musiał przechodzić na stronę Google Analytics.

Wadą tej wtyczki jest to, że przechowuje swoje dane na Twojej stronie internetowej, co po pewnym czasie może powodować problemy, takie jak zwiększenie rozmiaru kopii zapasowej. Zaletą tego jest fakt, że Twoje dane nie będą udostępniane nikomu.

Site Kit by Google

To jest oficjalna wtyczka Google do analizy statystyk na Twojej stronie. Wykorzystuje wiele produktów Google, w tym Google Analytics, aby to zrobić. Statystyki dostarczane przez Site Kit są proste i łatwe do przyswojenia; świetna funkcja dla początkujących. Oferuje również metryki dla całej strony internetowej i poszczególnych stron.

Jednak będąc jednym z nowych graczy na rynku, Site Kit został zgłoszony jako zawierający błędy. Pomimo tego Google wydaje się być zaangażowane w ten produkt i możemy się spodziewać, że wszystkie błędy i problemy zostaną wkrótce naprawione, a my otrzymamy dobry i przystępny produkt.

Tak, jest to całkowicie darmowa wtyczka.

Podsumowanie

Posiadanie wtyczki analitycznej do monitorowania różnych aspektów interaktywnego działania Twojej strony internetowej jest naprawdę ważne. Google Analytics to niesamowite narzędzie, które oferuje ważne informacje, dzięki którym możesz ulepszyć swoją stronę i biznes. W tym artykule staraliśmy się przedstawić kilka opcji, które według nas mogą pokryć wszystkie potrzeby. Oczywiście są inne popularne produkty, które pominęliśmy. Ale możesz śmiało wybrać dowolny z przedmiotów z tej listy, w zależności od swoich potrzeb, i nie musisz się oglądać wstecz.

Naszą rekomendacją jest MonsterInsights. To fantastyczny produkt z wieloma unikalnymi funkcjami. Jest przeznaczony zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących, dzięki czemu obejmuje szeroki zakres opcji i oferuje ogromną ilość kontroli. Jego raporty na żywo, powiadomienia e-mail i dostosowywalne śledzenie umożliwiają każdemu administratorowi witryny monitorowanie swojej strony i sprawdzenie, gdzie i co muszą zrobić.

Jedynym zarzutem wobec MonsterInsights jest to, że jest trochę drogi. Ale zdecydowanie warto za niego zapłacić. MonsterInsights ma również darmową wersję, ale pozbawiona jest wielu przydatnych funkcji. Oprócz tego dostępne są różne dodatki do MonsterInsights, które pomagają jeszcze bardziej zagłębić się w tematykę i zobaczyć, co się dzieje, lub specjalizować swoją stronę w dziedzinie, której potrzebujesz.


Dodano

w

przez

Tagi:

Komenatrze

Jeśli dodajesz komentarz, zadbaj o to by wnosił coś do tematu wpisu, szczególnie jeśli robisz to tylko by zostawić link do swojej strony. Bezwartościowe komentarze nie zostaną zaakceptowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *