Jak rozwinąć swoją firmę

Założenie biznesu wymaga więcej niż tylko świetnego pomysłu.

Aby odnieść sukces w biznesie, musisz być elastyczny i posiadać dobre umiejętności planowania i organizacji. Aby rozwijać swój biznes musisz przyjmować skuteczne strategie i zapewniać doskonałą obsługę klienta. Powinieneś spodziewać się, że poświęcisz więcej czasu na swój biznes, niż mógłbyś ofiarować pracodawcy, i przygotować się na poświęcenia.

Nie spiesząc się, zaplanuj wszystkie niezbędne kroki. Bez względu na rodzaj biznesu, który chcesz rozpocząć, wykorzystanie następujących dziewięciu wskazówek może pomóc Ci odnieść sukces w swoim przedsięwzięciu.

Kluczowe wnioski

  • Założenie biznesu wymaga analitycznego myślenia, zdecydowanej organizacji i szczegółowego prowadzenia dokumentacji.
  • Ważne jest, aby być świadomym swojej konkurencji i albo zastosować, albo poprawić ich udane taktyki.
  • Prawie na pewno skończysz pracując ciężej dla siebie, niż byś mógł dla kogoś innego, więc przygotuj się na poświęcenia w swoim życiu prywatnym podczas zakładania swojego biznesu.
  • Dostarczanie dobrej obsługi swoim klientom jest kluczowe dla zdobycia ich lojalności.
  • Upewnij się, nie tylko, że biznes jest gotowy do startu, ale ty również.

1. Bądź zorganizowany

Aby osiągnąć sukces w biznesie, musisz być zorganizowany. To pomoże Ci kończyć wyznaczone zadania i być na bieżąco z rzeczami, które należy zrobić. Dobrym sposobem na organizację jest tworzenie listy zadań do wykonania na każdy dzień. Kiedy zakończysz każdy punkt, zaznacz go na swojej liście. To zapewni, że niczego nie zapomnisz i zrealizujesz cele, które są kluczowe dla rozwoju Twojego biznesu.

Istnieje wiele narzędzi typu software-as-a-service (SaaS), które zwiększają organizację. Narzędzia takie jak Slack, Asana, Zoom, Microsoft Teams i inne nowsze dodatki. Mimo to, prosty arkusz kalkulacyjny Excela spełni również spełni to zadanie.

2. Prowadź szczegółową dokumentację

Wszystkie udane firmy prowadzą szczegółową dokumentację. Robiąc to, będziesz wiedział, w jakim miejscu finansowo znajduje się biznes i jakie potencjalne wyzwania mogą Cię czekać. Sama ta świadomość daje Ci czas na stworzenie strategii, które pomogą pokonać te wyzwania.

Większość firm decyduje się na prowadzenie dwóch zestawów dokumentacji: jednej fizycznej i jednej w chmurze. Dzięki temu, że dokumenty są na bieżąco przesyłane i zabezpieczane, firma nie musi już martwić się o utratę swoich danych. Fizyczna dokumentacja istnieje jako kopia zapasowa, ale najczęściej jest wykorzystywana do sprawdzenia, czy inne informacje są poprawne.

3. Analizuj Swoją Konkurencję

Konkurencja prowadzi do najlepszych wyników. Aby odnieść sukces, nie możesz obawiać się studiować i uczyć się od swoich konkurentów. W końcu mogą oni robić coś dobrze, co możesz zastosować w swoim biznesie, aby zarabiać więcej.

Sposób analizy konkurencji będzie się różnił w zależności od sektorów. Jeśli jesteś właścicielem restauracji, być może po prostu będziesz mógł zjeść w restauracjach swojej konkurencji, zapytać innych klientów, co myślą, i w ten sposób zdobywać informacje. Jednakże, możesz być firmą z znacznie bardziej ograniczonym dostępem do swoich konkurentów, taką jak firma chemiczna. W takim przypadku, pracowałbyś z profesjonalistą biznesowym i księgowym, aby przejrzeć nie tylko to, co firma prezentuje światu, ale także wszelkie informacje finansowe, które możesz zdobyć o firmie.

4. Weź pod uwagę ryzyko swoich ruchów

Kluczem do sukcesu jest podejmowanie przemyślanych ryzyk, które pomogą Twojemu biznesowi rosnąć. Dobrym pytaniem do zadania jest „Jaki jest najgorszy scenariusz?” Jeśli możesz odpowiedzieć na to pytanie, to wiesz, jaki jest najgorszy możliwy rezultat. Ta wiedza pozwoli Ci na podejmowanie przemyślanych ryzyk, które mogą przynieść ogromne zyski.

5. Bądź kreatywny

Zawsze szukaj sposobów na ulepszanie swojego biznesu i wyróżnianie go na tle konkurencji. Uznaj, że nie wiesz wszystkiego i bądź otwarty na nowe pomysły i różne podejścia do Twojego biznesu.

Istnieje wiele kanałów, które mogą prowadzić do dodatkowych dochodów. Weźmy na przykład Amazon. Firma zaczęła od sprzedaży książek i rozrosła się do giganta eCommerce. Niewiele osób spodziewało się, że jednym z głównych sposobów, w jaki Amazon zarabia, jest jego dział usług webowych. Dział ten osiągnął tak duży sukces, że kiedy Jeff Bezos zrezygnował ze stanowiska CEO, szef działu usług webowych został mianowany jego następcą.

6. Bądź cierpliwy

Stare powiedzenie „Rzymu nie zbudowano w jeden dzień” ma tutaj zastosowanie. Otwarcie biznesu nie oznacza, że od razu zaczniesz zarabiać pieniądze. Ludzie potrzebują czasu, aby Cię poznać, dlatego skoncentruj się na realizacji swoich krótkoterminowych celów.

Wielu właścicieli małych firm nie widzi zysku przez kilka lat, podczas gdy używają swoich dochodów na odzyskanie kosztów inwestycji.

Mimo to, jeśli biznes nie przynosi zysku po znacznym okresie czasu, warto przyjrzeć się, czy są problemy z produktem lub usługą, czy rynek nadal istnieje, i inne możliwe problemy, które mogą spowolnić lub zatrzymać wzrost firmy.

7. Przygotuj Się na Poświęcenia

Okres przygotowań do założenia biznesu to ciężka praca, ale po otwarciu drzwi Twoja praca tak naprawdę dopiero się zaczyna. W wielu przypadkach musisz poświęcić więcej czasu niż gdybyś pracował dla kogoś innego, co może oznaczać spędzanie mniej czasu z rodziną i przyjaciółmi, aby odnieść sukces.

Przysłowie, że dla właścicieli biznesu nie ma weekendów i wakacji, może być prawdziwe dla tych, którzy są zdecydowani, aby ich biznes zadziałał. Nie ma nic złego w pełnoetatowym zatrudnieniu, a niektórzy właściciele firm nie doceniają prawdziwego kosztu poświęceń, które są wymagane, aby założyć i utrzymać rentowny biznes.

8. Oferuj dobrą obsługę klienta

Wiele firm zapomina, że świadczenie doskonałej obsługi klienta jest ważne. Jeśli oferujesz lepszą obsługę dla swoich klientów, będą oni bardziej skłonni zwrócić się do Ciebie następnym razem, kiedy będą czegoś potrzebowali, zamiast iść do Twojej konkurencji.

W dzisiejszym hiperkonkurencyjnym środowisku biznesowym, często czynnikiem różnicującym pomiędzy udanymi a nieudanymi firmami jest poziom usług, które firma świadczy. Tutaj pojawia się powiedzenie „obiecaj mniej, daj więcej”.

9. Bądź konsekwentny

Konsekwencja jest kluczowym elementem zarabiania pieniędzy w biznesie. Musisz kontynuować to, co jest konieczne, aby odnieść sukces, dzień po dniu. To stworzy długoterminowe pozytywne nawyki, które pomogą Ci zarabiać pieniądze w długim okresie.

Jaki Jest Najszybszy Sposób na Rozwój Biznesu?

Firmy rosną w swoim własnym tempie, a wiele razy jest to poza kontrolą właściciela biznesu lub pracowników. Jednak istnieją pewne aspekty prowadzenia firmy, które mogą pomóc biznesowi szybko rosnąć, takie jak skupienie się na małej linii produktów, skalowanie w górę zamiast w dół i oferowanie jakiejś oczywistej przewagi nad konkurencją.

Jak Zwiększyć Sprzedaż?

Zwiększenie sprzedaży może wynikać z kilku różnych źródeł. Możesz zwiększyć wydatki na reklamę tam, gdzie ma to udowodniony efekt, oferować polecenia od istniejących klientów, budować listę e-mail bezpośrednio do konsumenta i inne. Możesz także rozszerzyć linię produktów, ale jeśli będzie ona działać poniżej oczekiwań, negatywnie wpłynie to na Twoje wyniki finansowe.

Co Sprawia, że Startup Odnosi Sukces?

Sukces w biznesie jest trudnym do zmierzenia pojęciem, ale jeśli oznacza on generowanie zwrotów dla interesariuszy, startupy mogą być doskonałym sposobem na dostarczanie takich zwrotów. Najlepsze startupy mają dobry produkt lub usługę, która jest skalowalna. Startup jest w stanie szybko zmienić kierunek, rozumie rynek i swoją sytuację finansową, i jest gotowy do wykorzystania okazji, gdy się one pojawią.

Podsumowanie

Według danych z 2022 roku z Biura Statystyki Pracy USA, około 20% nowych firm upada podczas pierwszych dwóch lat działalności, 49% w ciągu pierwszych pięciu lat i 65% w ciągu pierwszych 10 lat. Tylko 25% nowych firm przetrwa 15 lat lub więcej.

Jeśli chcesz znaleźć się wśród tych 25%, rygorystyczne przestrzeganie tych dziewięciu wskazówek to dobry początek, ale na pewno nie wyczerpujący. Bycie właścicielem firmy oznacza bycie w stanie ciągłego uczenia się i adaptacji.


Dodano

w

przez

Tagi:

Komenatrze

Jeśli dodajesz komentarz, zadbaj o to by wnosił coś do tematu wpisu, szczególnie jeśli robisz to tylko by zostawić link do swojej strony. Bezwartościowe komentarze nie zostaną zaakceptowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *