Jak sprawdzić jaki motyw WordPressa używa strona

Czy kiedykolwiek natknąłeś się na świetnie wyglądającą witrynę WordPress i życzyłeś sobie, abyś mógł uzyskać dokładnie ten sam motyw?

Często słyszymy od czytelników proszących nas o pomoc w znalezieniu nazwy motywu, który kochają na czyjejś stronie.

Na szczęście sprawdzenie motywu strony jest łatwe i darmowe. W tym artykule pokażemy Ci, jak znaleźć, jakiego motywu WordPress używa dana strona.

Kiedy tworzysz stronę internetową, jedną z największych decyzji, przed którą staniesz, jest wybór motywu.

Jest wiele do przemyślenia przy wyborze idealnego motywu WordPress dla Twojej witryny. Jeśli natkniesz się na stronę z układem i funkcjami, które lubisz, to może to być świetny skrót do znalezienia odpowiedniego motywu dla Ciebie.

Niektóre strony internetowe używają niestandardowych motywów, których prawdopodobnie nie będziesz mógł użyć osobiście. Jednak w wielu przypadkach przekonasz się, że strony używają ogólniedostępnego motywu, udostępnionego gdzieś w sieci za darmo bądź za niewielką opłatą.

W takim przypadku, możesz znaleźć w prosty sposób dany motyw i pobrać go lub kupić.

Naprawdę łatwo jest dowiedzieć się, jakiego motywu WordPress używa strona internetowa. Przeprowadzę Cię przez trzy różne metody.

1. Skorzystaj z narzędzia WPBeginner

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie, który motyw dowolnej strony używającej WordPressa jest używany, jest użycie narzędzia wykrywającego motywy WordPress.

Korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić adres URL strony internetowej, a następnie kliknąć przycisk „Analyze Website”.

Wykrywacz motywów przejrzy kod źródłowy strony i pokaże Ci nazwę motywu WordPress, którego używają.

Na przykład, jeśli strona używa popularnego motywu Divi, to detektor motywów pokaże coś takiego:

Jednak jeśli jest to mniej popularny motyw lub niestandardowy motyw, to narzędzie pokaże Ci nazwę motywu bez zrzutu ekranu.

Wszystko, co musisz zrobić, to skopiować / wkleić tę nazwę motywu w wyszukiwarce Google, aby sprawdzić, czy możesz znaleźć link do pobrania.

Jeśli jest to niestandardowy motyw, wtedy go nie znajdziesz. Jednak jeśli jest to jeden z tysięcy darmowych / premium motywów WordPress, wtedy będziesz mógł go pobrać i użyć.

2. Skorzystaj z IsItWP, żeby znaleźć jaki motyw dana strona używa

Innym łatwym sposobem na wykrycie motywu WordPress używanego przez stronę internetową jest IsItWP, detektor motywów stron internetowych.

IsItWP to darmowe narzędzie online, które mówi ci o motywie i wtyczkach używanych przez stronę internetową WordPress.

Wystarczy otworzyć stronę IsItWP i wprowadzić adres URL witryny, którą chcesz sprawdzić.

IsItWP najpierw sprawdzi, czy strona korzysta z WordPressa. Jeśli tak, IsItWP wykryje, jakiego motywu WordPress używa witryna i pokaże ci wyniki:

Spróbuje również wykryć dostawcę hostingu WordPress i wtyczki WordPress używane przez stronę. Zobaczysz ich listę z linkami do pobrania plus linki do recenzji IsItWP na temat wtyczek:

Czasem, możesz zobaczyć taki wynik przy sprawdzaniu jakiego motywu używa strona:

IsItWP może nie być w stanie podać szczegółów dotyczących niestandardowego motywu WordPress

Wyświetli jednak nazwę motywu, więc możesz poszukać go w sieci i sprawdzić, czy jest dostępny do pobrania lub kupienia.

3. Ręcznie wykryj motyw WordPress używany przez stronę internetową

Czasami właściciele stron internetowych zmieniają nazwę swojego motywu WordPress. To powstrzymuje narzędzia takie jak WPBeginner lub IsItWP od wykrycia, którego motywu WordPress używają.

Jednak często można użyć kodu strony, aby dowiedzieć się, jakiego motywu używa.

Zacznijmy od tego, że.

Każdy motyw WordPress ma plik style.css. Ten plik zawiera nagłówek motywu, który mówi WordPressowi nazwę motywu, autora motywu, URI, wersję i inne. Zawiera on również style CSS używane przez motyw.

Aby znaleźć ten plik, wejdź na stronę internetową, którą chcesz zbadać. Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na ekranie i wybierz z menu opcję „Wyświetl źródło strony”.

Spowoduje to otwarcie kodu źródłowego strony w nowej karcie przeglądarki. Teraz musisz znaleźć linię w kodzie źródłowym, która wygląda tak:

<link rel='stylesheet' id='nazwamotywu' href='https://host747478.xce.pl/wp-content/themes/nazwamotywu/style.css?ver=1.1.47' type='text/css' media='all' />

Możesz wejść w ten adres URL z tej linii, aby otworzyć plik style.css.

Wskazówka: Zazwyczaj w źródle strony znajduje się kilka plików style.css. Musisz znaleźć ten z /wp-content/themes w adresie URL.

Na górze pliku style.css zobaczysz nagłówek, który zawiera informacje o motywie używanym przez blog WordPress. Zazwyczaj wyglądałby on coś takiego:

Theme Name:   Nazwa Motywu 
Theme URI:   https://linkdomotywu.pl
Author:     Autor Motywu
Author URI:   https://stronaautora.pl
Description:  Mój motyw to elastyczny motyw WordPress zaprojektowany dla stron internetowych z portfolio
Version:    1.1.47
License:    GNU General Public License v2 or later
License URI:  http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html

Możesz być w stanie znaleźć adres URL motywu lub adres URL autora motywu, który doprowadzi Cię do motywu używanego przez stronę.

Sprawdzając jakiego motywu używa dana strona, warto wziąć pod uwagę to, że wtyczki optymalizujące strony, często automatycznie usuwają zbędny kod, w tym dane o używanym motywie w celu optymalizacji szybkości ładowania strony. W takim przypadku, znalezienie motywu używanego przez stronę może być praktycznie niemożliwe, ponieważ żaden z powyższych trzech metod w tym nie pomoże.

To już wszystko na teraz, mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak znaleźć, który motyw WordPress jest używany przez daną stronę. Jeśli szukasz motywu na swoją stronę postawioną na WordPressie, zapraszamy cię do naszej listy najszybszych motywów WordPress.


Dodano

w

przez

Tagi: