20+ Najlepszych stron z darmowymi zdjęciami

Używanie pięknych i przykuwających uwagę zdjęć może zrobić prawdziwą różnicę w tym, jak Twoi odbiorcy reagują na Twoją stronę internetową. Treści wyświetlające przyciągające uwagę fotografie otrzymają więcej czytań i udostępnień, zwiększą liczbę powracających gości, a ostatecznie pomogą Twojej stronie osiągnąć jej cele.

Ale znalezienie zdjęć stockowych, które nadadzą Twojej stronie efekt „wow” może być trudne. W tym artykule umieściliśmy listę najlepszych darmowych i premium stron internetowych z fotografiami stockowymi. Mamy nadzieję, że niezależnie od potrzeb Twojej strony internetowej WordPress, będzie tu coś dla Ciebie.

Istnieje wiele darmowych witryn ze zdjęciami stockowymi, z których można szybko i łatwo pobrać wysokiej jakości obraz. Jeśli jesteś blogerem lub małą firmą, która potrzebuje okazjonalnego zdjęcia do zawartości witryny WordPress, to jedna z tych darmowych witryn fotograficznych może być właśnie tym, czego szukasz.

Czym są zdjęcia stockowe?

Zdjęcia stockowe to zdjęcia, które są już uchwycone, edytowane i dostępne do użytku. Istnieją dwa rodzaje zdjęć stockowych: zdjęcia, które wymagają uiszczenia opłaty licencyjnej i zdjęcia, które są wolne do użytku (aka. royalty free images).

Większość obrazów, które można pozyskać z witryn internetowych obrazów stockowych są wolne od opłat licencyjnych, co oznacza, że można je wykorzystać wszędzie bez konieczności kredytowania osób trzecich. Kiedy używasz obrazów stockowych, możesz je również edytować do swoich upodobań, a nawet rozpowszechniać w kampaniach marketingowych – są one idealne dla przedsiębiorców z branży ecommerce.

1. Unsplash

Unsplash to nasz ulubiony darmowy zasób fotografii (korzystamy z nich dość często przy tworzeniu wpisów na blogu). Ta strona posiada kolekcję ponad 200 000 zdjęć w wysokiej rozdzielczości, a setki kolejnych są dodawane codziennie. Zdjęcia są dostarczane przez społeczność ponad 41 000 fotografów, a wszystkie są wolne do wykorzystania w celach osobistych i komercyjnych.

Unsplash daje możliwość zarejestrowania się, tworzenia własnych kolekcji i śledzenia ulubionych fotografów. Podczas wyszukiwania zdjęcia można użyć własnych określeń lub przejrzeć gotową kolekcję. Unsplash posiada ciekawą i zróżnicowaną ofertę zdjęć, a także zapewnia fotografiom profesjonalne wyczucie i wykończenie. Jest to narzędzie, które zdecydowanie warto sprawdzić.

2. RawPixel

Być może ta nazwa brzmi rodzinnie, ponieważ są oni jednym z czołowych dostawców na Unsplash. Ale dla większej różnorodności udaj się na główną stronę RawPixel. Tutaj znajdziesz darmowe zdjęcia, wektory, a nawet pliki PSD. Ich darmowa kolekcja zawiera prawie 200,000 zdjęć do wyboru. Ale jeśli to dla Ciebie za mało, to oferują również członkostwo premium (które zawiera licencje na komercyjne wykorzystanie ich zdjęć) za dodatkowe 30,000+ zdjęć.

3. Vecteezy

Vecteezy oferuje miliony zdjęć stockowych. Większość zdjęć na stronie jest darmowa do użytku osobistego i komercyjnego, jednak inne są dostępne poprzez płatną subskrypcję.

Docenisz jakość zasobów oferowanych przez Vecteezy, ponieważ nawet darmowe zasoby są ręcznie sprawdzane przed dodaniem do witryny. Dzięki temu nie ma problemów z wynikami wyszukiwania, w których pojawiają się obrazy niskiej jakości, jak w przypadku niektórych innych stron z darmowymi zdjęciami. Vecteezy daje Ci możliwość pobierania zdjęć bez logowania lub możesz założyć darmowe konto. Logowanie umożliwia przeglądanie historii pobierania, tworzenie kolekcji i oznaczanie zdjęć jako ulubionych.

4. Pixabay

Pixabay szczyci się tym, że jest społecznością twórców, dzielących się i korzystających z wolnych od praw autorskich zdjęć, ilustracji, wektorów, grafik i filmów. Ponownie, licencja CC0 ma zastosowanie do wszystkich udostępnianych treści. Więc wszystkie media są wolne do użytku osobistego i komercyjnego, a uznanie autorstwa nie jest konieczne.

Pixabay zawiera obecnie nieco ponad 1 090 000 zdjęć i filmów. Szeroki zakres oferowanych obrazów sprawia, że jest to świetny wybór, niezależnie od tego, czy szukasz ilustracji, wektora, zdjęcia czy czegoś innego.

Pixabay zachęca użytkowników do zarejestrowania się i utworzenia własnego konta (za darmo). Tutaj można przesyłać i zapisywać w zakładkach ulubione zdjęcia, śledzić innych użytkowników, wysyłać wiadomości i wiele więcej.

5. PicJumbo

Picjumbo to serwis z darmowymi zdjęciami, którego właścicielem i opiekunem jest Viktor Hanacek. Pierwotnie Viktor używał strony do dzielenia się własnymi darmowymi zdjęciami, ale od czasu jej powstania Picjumbo rozrosło się i teraz akceptuje i dzieli się zdjęciami od wielu twórców.

Obecnie jest tam ponad 1500+ darmowych zdjęć, ale jeśli chcesz jeszcze więcej, możesz przejść na konto premium, aby mieć dostęp do ponad 30 zdjęć miesięcznie. Wszystkie zdjęcia są darmowe i możesz je wykorzystać jak tylko chcesz.

6. Icons8

Nie daj się zwieść nazwie – Icons8 ma mnóstwo wspaniałych darmowych zdjęć. Obejmuje on tysiące zdjęć, które są wygodnie zorganizowane w kategorie. Jest to dodatek do darmowych ikon, ilustracji, muzyki i innych.

Obrazy są dostarczane za darmo w standardowym formacie jpeg. Ponadto, gdy korzystasz z darmowych zasobów, musisz podać adres Icons8 z linkiem zwrotnym. W przeciwnym razie można zapisać się do planu premium, który nie ma wymagań dotyczących linków, a także umożliwia dostęp do wysokiej rozdzielczości plików png i psd dla obrazów ($13/mo za 50 pobrań miesięcznie).

7. Pexels

Pexels to darmowy zasób zdjęć stockowych, który udostępnia swoje obrazy na licencji Creative Commons Zero (CC0). Oznacza to, że możesz używać ich obrazów do użytku osobistego i komercyjnego. Tak więc, jeśli prowadzisz biznes online, możesz użyć zdjęć Pexels na swojej stronie internetowej WordPress bez konieczności podawania nazwy strony lub fotografa.

Pexels oferuje obecnie ponad 30 000 darmowych zdjęć stockowych. Dodatkowo co miesiąc dodawanych jest 3 000 kolejnych. Czuj się swobodnie, aby kopiować, modyfikować i rozpowszechniać te piękne obrazy. Obrazy są dostępne w różnych rozmiarach do pobrania, jak również w niestandardowych rozmiarach w zależności od potrzeb.

8. Burst (od Shopify)

Shopify robi wiele, aby ich klienci odnieśli sukces. W tym celu stworzył bibliotekę darmowych zdjęć o nazwie Burst. Zdjęcia są dostępne do pobrania za darmo dla klientów Shopify i nie tylko.

9. EveryPixel

EveryPixel jest wyszukiwarką zdjęć stockowych, która potrafi przeszukiwać zarówno darmowe jak i płatne strony z fotografiami stockowymi – napędzana przez AI. Możesz zawsze filtrować wyniki wyszukiwania tylko z darmowych stron z fotografiami stockowymi!

10. FoodiesFeed

FoodiesFeed jest właśnie tym, czego można się spodziewać. Doskonała, wyselekcjonowana kolekcja darmowych zdjęć stockowych związanych z jedzeniem.

11. FreeImages

FreeImages ma dobrą kolekcję zdjęć stockowych i zawiera przydatne kolekcje zdjęć, które mogą zaoszczędzić dużo czasu, jeśli pracujesz nad powiązanym projektem.

12. FreePhotos

FreePhotos oferuje wspaniałą kolekcję darmowych zdjęć stockowych pogrupowanych w sumie w 100 kategoriach. Jest tam nawet edytor zdjęć online.

13. FreeStocks

FreeStocks posiada ładną kolekcję darmowych zdjęć stockowych o wysokiej rozdzielczości w 7 kategoriach, viz. – zwierzęta, miasto i architektura, moda, jedzenie i napoje, natura, przedmioty i technologia oraz ludzie.

14. Gratisography

Gratisography oferuje wspaniałą kolekcję darmowych zdjęć stockowych w wysokiej rozdzielczości z dziewięciu różnych kategorii.

15. IM Free

IM Free oferuje ręcznie wybraną kolekcję darmowych zdjęć stockowych w wysokiej rozdzielczości z różnych kategorii, w tym rekreacji, czerni i bieli, otoczenia, krajobrazu miasta i innych!

16. Jay Mantri

Jay Mantri dzieli się piękną kolekcją darmowych zdjęć stockowych w wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem swojego bloga Tumblr, na licencji CC0.

17. Kaboom Pics

Kaboom Pics posiada fantastyczną kolekcję oryginalnych zdjęć stockowych w wysokiej rozdzielczości, które można przeszukiwać za pomocą palety kolorów.

18. Life of Pix

Life of Pix posiada obszerną galerię darmowych zdjęć stockowych w wysokiej rozdzielczości dostarczonych przez fotografów z całego świata. Mózgowie stojący za tą stroną, LEEROY creative, prowadzą również siostrzaną stronę Life of Vids zawierającą darmowe stockowe wideo do pobrania, które są świetne do sliderów, tła i innych.

19. Little Visuals

Little Visuals oferuje wyselekcjonowaną kolekcję darmowych zdjęć stockowych w wysokiej rozdzielczości dostarczanych do Twojej skrzynki odbiorczej i możliwych do pobrania w archiwach. Nie mają funkcji wyszukiwania. Na osobną uwagę zasługuje fakt, że strona nie dodaje już nowych zdjęć stockowych po niefortunnym odejściu właściciela strony. Zdjęcia nadal pozostają online i są udostępniane jako hołd dla jego pracy.

20. Magdeleine

Magdeleine oferuje piękną, ręcznie dobraną kolekcję darmowych zdjęć stockowych w wysokiej rozdzielczości, sklasyfikowanych w 8 kategoriach, przypisanych do licencji CC0. Codziennie dodają jedno darmowe zdjęcie!

Podsumowanie na temat najlepszych witryn ze zdjęciami stockowymi

Dla tych, którzy pracują z obrazami na co dzień, subskrypcja strony ze zdjęciami stockowymi premium pozwoli Ci zaoszczędzić niezliczone godziny szukania w sieci odpowiedniego zdjęcia. Strona premium zapewni Ci dostęp do niezliczonych pięknych i profesjonalnych zdjęć z jednego miejsca.

Jednak nawet jeśli masz ograniczony budżet, możesz znaleźć kilka wspaniałych zdjęć na stronach z darmowymi zdjęciami. A teraz masz listę najlepszych stron z darmowymi zdjęciami stockowymi! Jeśli nie jesteś zadowolony z fotografii wyświetlanych na jednej stronie, po prostu sprawdź inną. Szczęśliwego szukania zdjęć!

Czy możesz polecić jakieś inne świetne strony ze zdjęciami stockowymi? Proszę podzielić się swoimi ulubionymi w komentarzach poniżej.


Dodano

w

przez

Tagi:

Komenatrze

Jeśli dodajesz komentarz, zadbaj o to by wnosił coś do tematu wpisu, szczególnie jeśli robisz to tylko by zostawić link do swojej strony. Bezwartościowe komentarze nie zostaną zaakceptowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *